materiały reklamowe

Artykuł dot. tematyki:
Projektowanie, projekty opakowań, projekt opakowania poznań, bydgoszcz, projektowanie etykiet...Dobry projekt opakowania reklamowego z łatwością można
dostrzec na na półce sklepowej

Trzeba zaskoczyć czymś wyjątkowym, aby być zauważonym. Ile produktów mijasz każdego dnia, ile z nich zapada ci w pamięci, po ile z nich sięgniesz, a ile zmotywuje Cię do zakupu? Jak stanowią dotychczasowe wyniki licznych badan marketingowych dobry projekt opakowania reklamowego to bardzo często jedyny powód, dla którego klient sięga po produkt. I analogicznie – zły projekt opakowania reklamowego, zła etykieta reklamowa, może klienta zniechęcić do produktu zanim go nawet spróbuje. Jak widać – rola opakowania jest nie do przecenienia. Projektując opakowanie reklamowe i etykiety reklamowe staramy się postawić w sytuacji klienta chodzącego między sklepowymi półkami.


Branża, która na co dzień posiada w swojej ofercie produkty silnie powiązane z opakowaniami, musi mieć świadomość władzy i pozycji opakowania w tworzeniu i budowaniu wizerunku firmy. To jak bardzo zakorzeniona jest wizualna strona produktu w naszych wyborach powinno stanowić podstawę do wypuszczania na rynek jakichkolwiek produktów na rynek.

Dobre opakowania reklamowe, czyli coś wyjątkowego

Nie da się ukryć, że trudno jest stworzyć oryginalne i wyjątkowe projekty na opakowanie reklamowe produktu w dobie potęgi graficznej i poligraficznej. W globalnych wioskach funkcjonują co prawda stałe standardy, ale zmieniające sie trendy wciąż potrafią jeszcze zaskakiwać. Faktem jest, że każda branża rządzi się swoimi prawami, i niektórych zasad po prostu należy przestrzegać, wszak krem do twarzy czy linia produktów kosmetycznych nie może być podobna do kampanii reklamowej przypraw kuchennych czy żarówek. Tak więc przede wszystkim trzymajmy sie niepisanych zasad i dobrego gustu przy tworzeniu opakowania dla konkretnego produktu.

Stwórz to co sam chciałbyś oglądać w sklepie - dobre projekty opakowań

Czyli nic innego, jak opakowanie reklamowe, po które sami byśmy sięgnęli. Pierwsze badania rynkowe zaczynają sie od nas samych i naszych najbliższych, zatem posłuchajmy własnego zdania, wystarczy zaobserwować nasze codzienne wybory, a później dostosować je do branży, grupy docelowej i prawie mamy gotowy projekt opakowania produktu. Oczywiście są to pierwsze etapy tworzenia opakowania reklamowego, samo określenie profilu i oczekiwań dot. projektu opakowania nie wystarcza. Bardzo istotna jest oprawa graficzna i wykonanie konkretnego opakowania. Z kolei aby opakowanie reklamowe przyciągały wzrok klienta i zachęcały go do zakupu produktu, nie wystarczy tylko dobry projekt graficzny opakowania. Bardzo istotnym elementem jest jakość wykonania opakowania - dobrej jakości projekt opakownia, projekt etykiety reklamowej. Jak widać dopiero poszczególne ogniwa tworzą łańcuch naszego produktu, w tym przypadku jest to opakowanie reklamowe produktu.

Nie wszystkie opakowania reklamowe sprzedają produkt tak samo skutecznie

Należy przyznać, iż istnieją produkty stanowiące nieadekwatną wartość do prezentowanego ich opakowania, projekt opakownia podnosi znacząco faktyczną wartość produktu. Tym samym mamy doświadczenie z kampanią, która o wiele wartościowsze aspekty przedstawia grafiką, oprawą i wykonanym opakowaniem niż kryjącym sie po nim produktem. W takich sytuacjach należy złożyć hołd grafikom i agencji opracowującej dany

projekt opakowania reklamowego

, gdyż bez nich taka opcja nie mogłaby mieć miejsca. Estetyczne, gustowne, apetyczne opakowanie reklamowe budują alejki supermarketów, dbając o nasze wybory. Projekt takiego opakowania, musi odwoływać się do naszej podświadomości, wywoływać pozytywne emocje lub skojarzenie, które relatywnie wpływają na dokonywane zakupy.

Dobry i skuteczny projekt opakowania, kilka podstawowych zasad...

Aby stworzyć w pełni profesjonalne opakowanie reklamowe, należy przestrzegać kilku zasad:

- po pierwsze nie należy ograniczać się czy wzorować na już istniejących opakowaniach. Każdy produkt musi mieć swoje indywidualne opakowanie reklamowe,

należy stworzyć niepowtarzalny projekt opakowania, projekt etykiety reklamowej

, dostosowane do profilu produktu, branży, dziedziny i oczekiwań jakie są mu stawiane.

- kształt opakowań reklamowych powinien być dopasowany do produktu, powinien być oryginalny, indywidualny i czytelny. Warto sięgnąć po nietypowe wykrojniki opakowań, albowiem nietypowy, ciekawy kształt jest kolejnym sposobem na to, żeby wyróżnić projekt opakowania reklamowego spośród innych.

- szata graficzna opakowania oraz całościowy wygląd powinien być dostosowany do grupy, branży czy planów i oczekiwań im stawianych. Dane opakowanie reklamowe marketingowe musi wyrażać idee marketingowe, które obierzemy. Stąd też powstające projekty opakowania muszą być odpowiedzią na zapotrzebowanie grupy docelowej naszego produktu.

Liczy się również jakość wykończenia opakowania reklamowego

Na końcowy efekt stworzonego opakowania reklamowego wpływa materiał z jakiego zostanie przygotowany. Sam projekt opakowania, projekt etykiety reklamowej nie wystarczy aby zachwycić, dopiero w połączeniu z dostępnymi technicznymi, możemy być skazani na sukces. Różne formaty, papier, tworzywo, uszlachetnienia, złocenia, tłoczenia, grawerowania, trójwymiarowe projekcje i wiele, wiele innych metod pomaga w osiąganiu najwyższych wyników. Pamiętajmy jednak – umiar jest cechą szlachetną i sprawdza się nie tylko w życiu codziennym ale i w świecie biznesu. Projekt opakowania opracowany w zgodzie z "harmonią projektowania" odniesie większy sukces, niż krzykliwe, nazbyt nachalne opakowanie produktu.
powrÓt do listy ARTYKUŁÓW
› projekty etykiet, opakowańidentyfikacja wizualna, tworzenie logo
materiały reklamowe

.